Jak si kdo ustele, tak si i lehne…

Ložnice nám slouží k odpočinku a zaslouženému spánku a měla by být nejintimnější místností v bytě či domě. Většinou v ní najdete jen postel, skříň a toaletní stolek. Největší chybou je podle odborníků televize, která do „spací místnosti“ rozhodně nepatří. Naopak co sem patří je povlečení, které může ložnici oživit, zútulnit a přizpůsobit její vzhled aktuálnímu ročnímu období či náladě svých obyvatel.

Moderní povlečení s motivem listů
Moderní povlečení s maskáčovým stylem

Na materiálu záleží

V zimě určitě sáhněte po teplejších materiálech, jako je flanel nebo krep. Naopak v létě vás příjemně ochladí satén. Bavlna je pak příjemnou klasikou. A pokud hledáte něco nového, zajímavého i praktického, sáhněte po povlečení z mikrovlákna. Hodí se jak do teplých letních nocí, kdy vás ochladí, tak i do těch chladnějších zimních, kdy udržuje teplo. Výborně odvádí vlhkost a je antibakteriální, takže ho ocení hlavně alergici. Mikrovlákno připomíná hedvábí, ale je snadnější na údržbu, skoro se nemačká, takže ho nemusíte žehlit, a po vyprání rychle schne. Povlečení z mikrovlákna si navíc udržuje své barvy a praním nebledne.

Vyberte si na mandu.cz povlečení s motivem zelených listů a přeneste se v něm do zelené, uklidňující džungle. Skvělá volba na léto. Na jaře zase můžete sáhnout po praktickém oboustranném povlečení, které je z jedné strany plné květin, z druhé ho zdobí nestárnoucí proužky.

Dobrou noc!